Інгридієнти

Сир 5-9% - 450 г
Сметана 20-30% - 150 г
Вершкове масло - 100 г
Джем апельсиновий - 250 мл
Цукати апельсинові - 50 г
Мак - 2-3 ст. л.
Апельсин - 1 шт. (для прикраси)

Інструкції

1. Мак необхідно запарити в окропі і залишити на 15-20 хвилин. Коли мак розпариться, зайву воду зливаємо і товчемо макові насіння будь-яким способом (дерев'яним товкачем в ступці, блендером, через м'ясорубку).
2. Потім змішуємо сир і сметану.
3. Слідом кладемо м'яке вершкове масло, яке необхідно викласти з холодильника хоча б за 3-5 годин до приготування.
4. В якості додаткового апельсинового ароматизатора використовуємо натуральні апельсинові цукати, подрібнені в чаші блендера. Якщо таких у вас немає, можна просто скористатися ваніліном.
5. Додаємо апельсиновий джем. В стаціонарному блендері збиваємо і подрібнюємо всі продукти. Має бути однорідна і густа сирна маса без грудок.
6. Прийшла черга макового насіння, кладемо їх в миску і продовжуємо перемішування. Коли мак розподілиться по сирної маси досить рівномірно, перемішування зупиняємо.
7. Спробуйте сирну масу на солодкість, при необхідності додати ще джем.
8. Підготуйте форму-пасочницу, скріпіть всі чотири елементи так, щоб на зовнішніх сторонах були опуклі візерунки. Переверніть вузьким кінцем вниз, встановіть на тарілку з бортиками. Усередині формочку необхідно застелити відрізом марлі, який злегка зволожується чистою водою. Намагайтеся застелити бічні грані піраміди без великих складок і заломів, щоб напис "ХВ" і малюнок хреста вийшли якомога чіткіше.
9. Всю сирну масу перекладаємо акуратно в форму. Накриваємо краями марлі і ставимо якусь підставку (прямокутну або круглу), на яку необхідно буде поставити вантаж (наприклад порожній глечик). Поступово, у міру витікання сироватки і рідини, сир буде ущільнюватися і через 1-2 год глечик можна буде наповнити водою наполовину. Ще через кілька годин заповнюємо глечик водою повністю і ставимо сирну паску в холодильник (12-24 год).
10. Періодично перевіряємо витеклу сироваткй і зливаємо її, щоб нижній край пасхи не перезволожувався.
11. Після того як сирна паска відстоїться, знімаємо вантаж, марлю розгортаємо. Зверху кладемо широке блюдо і перевертаємо разом з формочкою. Знімаємо форму і прибираємо марлю.
12. Прикрашаємо паску часточками апельсина і насінням маку і подаємо до святкового столу.

Залишити коментар

Ваш email не публікується.