Перед Різдвом і Новим роком світ буквально захоплюють імбирні чоловічки: пряники, схожі на людей, роблять і в кондитерських, і непрофесійні пекарі. Існують формочки для печива у вигляді чоловіків, жінок і дітей, призначені саме для цієї мети. Чому ми робимо імбирні пряники саме такими?

Середньовічна традиція

Ця традиція зародилася в Європі за часів Середньовіччя. Тоді "імбирний пряник" робили з панірувальних сухарів, патоки або меду, вина, рожевої води. Цю суміш дуже легко було формувати за своїм бажанням. З цього тіста робили кондитерські вироби для різних свят та урочистостей, випікаючи їх у вигляді квітів і релігійних символів. Була популярна випічка у вигляді королівських персон, а також вельми непристойні фігурки напівроздягнених коханців. Пряники у вигляді чоловіків зазвичай їли молоді жінки, щоб залучити майбутніх чоловіків.

Пряники як політична реклама

У Німеччині XV століття до пряників ставилися настільки серйозно, що для їх випікання потрібно було складатися в гільдії пряникових пекарів. Випічку використовували і як політичну рекламу: римський імператор Фрідріх III поширював імбирні пряники з власним зображенням. Англійська королева Єлизавета I замовляла імбирні пряники в натуральну величину, що зображують почесних гостей королівської сім'ї. Сьогодні пряникові сердечка і конячки є найбільш поширеними формами пряників в Німеччині.

Пряниковий чоловічок - герой казок

Англійська традиція пряникових чоловічків проникла в Північну Америку через англійських колоністів, які ліпили печиво з медом і прянощами у вигляді політиків і інших людей. Особливо популярним імбирний чоловічок став в 1875 році, коли вийшла дитяча книжка The Gingerbread Boy, тобто "Пряниковий хлопчина". Він, подібно українському колобку, тікає від різних переслідувачів - від бабусі, дідуся, корови і інших, перш ніж його з'їсть лисиця. Народні казки з тією ж структурою оповідання, але з іншими випеченими головними героями, століттями розповідалися в Європі усно. Автор американської книжки спочатку почув цю історію від своєї служниці зі штату Мен, яка розповідала казку дітям. Сьогодні традиція пекти імбирні пряники поширена по всьому світу, а норвезькі кондитери створили ціле пряникове містечко.

Рецепт імбирних пряників

 •     145 г м'якого вершкового масла
 •     ¾ склянки цукру, коричневого
 •     ⅔ склянки патоки
 •     1 велике яйце кімнатної температури
 •     1 ч. л. екстракту ванілі
 •     3½ склянки борошна
 •     1 ч. л. харчової соди
 •     ½ ч. л. солі
 •     1 ст. л. меленого імбиру
 •     1 ст. л. кориці
 •     ½ ч. л. запашного перцю
 •     ½ ч. л. гвоздики, теж меленої
 •     За бажанням: глазур для печива

Тісто обов'язково потрібно охолодити

У великій мисці збивайте міксером масло 1 хвилину до однорідного і кремоподібного стану. Вмішайте туди коричневий цукор і патоку, продовжуючи збивати. З'єднайте сухі інгредієнти: борошно, соду, сіль, всі спеції. Змішайте з вологими інгредієнтами. Тісто для печива буде досить густим і злегка липким. Розділивши тісто навпіл, загорніть кожен шматок в поліетиленову плівку, приплюснувши. Охолоджувати диски від трьох годин до трьох днів (в ідеалі залиште на ніч). Для цього тіста для печива обов'язкове охолодження.

Дістаньте з холодильника один диск охолодженого тіста для печива. Робоча поверхня, руки і скалка, якою ви розкочуєте тісто, повинні бути мокрими. Розкачайте диск до товщини в 0,5 см. Якщо тісто тріскається, з'єднайте потріскані краї руками. Наріжте фігури і розмістіть їх на відстані 2,5 см один від одного на підготовлених деко. Випікайте печиво приблизно 9-10 хвилин при 180°C на пергаментному папері. Дайте печиву охолонути протягом п'яти хвилин, а після повного остигання можете прикрасити його, якщо захочеться.

Залишити коментар

Ваш email не публікується.