Сучасній людині незрозуміло, чим французів одного разу не влаштували інші види м'яса і чому вони почали вживати в їжу звичайних жаб. Однак якщо поглянути на історію більш пильно, то все стає очевидно. Нижче ми розповідаємо, як так вийшло, що жаб'яче м'ясо виявилося на столі, і чому воно стало таким популярним.

Як вплинула війна

Існує кілька думок щодо того, хто і коли вперше приготував жабу до обіду. Перша версія свідчить, що в дивних смакових перевагах велику роль зіграла війна. Так, дослідники стверджують, що вперше жаби потрапили до столу під час Столітньої війни між Францією і Англією, що доводиться на XIV-XV століття.

В ті часи французи були в розпачі через брак продовольства, і їм нічого не залишалося, як вживати в їжу все, що потрапляло під руку і було хоч трохи поживним. Тоді селяни і додумалися почати відловлювати жаб, які жили на місцевих озерах. Дивно, але таке рішення, яке виникло через безвихідь, врятувало чимало життів.
Деякий час по тому про страву з жаб дізналася вся країна, а пізніше - і весь світ. Раптом їжа, якою рятувалися бідняки, стала загальним делікатесом, а сьогодні і зовсім подається в кращих ресторанах світу. Самих же жаб тепер не ловлять по озерах, а вирощують на спеціалізованих фермах. До речі, раніше Радянський Союз був головним постачальником "Лягушатіни" в європейські країни.

Пісна страва

Друга версія говорить, що у воєнний час жаби на столі вже не були відкриттям. Деякі вчені схиляються до думки, що жаб почали вживати трохи раніше французькі ченці. Мовляв, тому, що м'ясо цих тварин можна їсти під час посту.

Однак, якщо вже докопуватися до істини, то ще стародавні китайці встигли особисто спробувати багато видів земноводних, так що їх пропонують вважати і зовсім найпершими любителями жаб.
До речі, образливим прізвиськом "жабник" французів обдарували якраз англійці. Вони, дізнавшись, що французи люблять поласувати делікатесом, стали всюди їх так називати, можливо, що в якості помсти за програш у війні.

А ви пробували цей делікатес?

Залишити коментар

Ваш email не публікується.