Смачна кухня - окремий привід для відвідування В'єтнаму. Ця країна може обійти всіх своїх сусідів щодо різноманітності страв. У різних частинах В'єтнаму кухня разюче відрізняється, проте має багато спільного: велика кількість спецій, використання незвичайних інгредієнтів і дивний мікс традицій Китаю і Франції.

Особливості місцевої кухні

Незважаючи на те, що цю кухню прийнято вважати "всеїдною" (аж до коників), страви у В'єтнамі досить легкі та здорові. Основою часто виступає рис, локшина та спеції, свинина, курка, овочі та морепродукти. Часто інгредієнти не піддають тривалій термічній обробці, через що вони зберігають природний смак та аромат.

Багато страв у країні прийнято заправляти соусом ниок мам. Його створюють на основі ферментованої риби, і запах цього продукту може назавжди відбити бажання пробувати в'єтнамські страви. Однак при грамотному використанні він здатний зробити зі звичайного рису з куркою вражаючу страву. Цей соус у в'єтнамців дуже популярний: його використовують як для заправок, так і в народній медицині. В'єтнамці часто п'ють його для боротьби із застудою.

Серед супів тут дуже популярне легке фо. Його готують з рисовою локшиною та м'ясом курки або з яловичиною. Деякі варіанти страв французького походження - раніше країна була колонізована Францією. Тому у В'єтнамі люблять розрізати багет і поміщати на скибочки невелику кількість будь-якої начинки. З напоїв у країні велику популярність має зелений чай та кава.

Рисовий папір як перекус

Міські частування

Велику частку громадського харчування становлять невеликі кафе, які зустрічаються навіть у не туристичних місцях. Цікаво, що відкриваються вони зазвичай лише до обіду, вечері чи сніданку, а решту часу закриті. У таких місцях асортименти можна подивитися прямо з вітрини: зазвичай подають рис, тофу, курку, рибу, овочі, смажені креветки. Хороші заклади можна знайти за характерною ознакою: біля них завжди збирається черга з місцевих. Також у вуличних кафе можна знайти й екзотичні страви: усіляких молюсків, черепашки та жаб.

Дорогі заклади зазвичай знаходяться у великих містах. У ресторанах можна скуштувати знаменитий місцевий хот-пот - це каструлька з окропом або бульйоном, до якої подаються сирі інгредієнти. Гості ж самі занурюють скибочки їжі та доводять їх до готовності. У комплекті часто йдуть не лише шматочки риби, м'яса та морепродуктів, а й локшина. Серед мандрівників популярні зміїні ресторани - заклади, що спеціалізуються на приготуванні страв із змій. Щоправда, слід бути готовим морально до таких місць: там бувають відкриті кухні, де майбутню страву обробляють просто на очах у гостей.

Залишити коментар

Ваш email не публікується.