Хочете дізнатися, як їсти устриці по етикету, чим вони корисні і за рахунок чого набули популярності в багатьох кухнях світу, читайте нашу статтю.

Устриці - це популярні і улюблені в середовищі гурманів молюски з характерним морським запахом і незрівнянним смаком, який складно з чимось сплутати. Завдяки своєму багатющому складу устриці дуже корисні для організму людини, благотворно впливають на його імунну систему. В їх м'ясі у великій кількості містяться білки, жири, амінокислоти і насичені жирні кислоти, йод, калій, кальцій, цинк, фосфор, залізо, мідь, а ще вітаміни групи В та ін. Добовий запас мінералів для людини досягається вживанням всього шести молюсків.

Але головне достоїнство устриць, за яке вони особливо цінуються, полягає в тому, що цей делікатес є сильним природним афродизіаком і здатний багаторазово посилювати сексуальне бажання. Ще кілька століть тому відомий ловелас і підкорювач жіночих сердець Джакомо Казанова, знаючи чудодійний секрет цих молюсків, включив устриці в своє меню.

У наш час устриці може спробувати будь-який бажаючий, достатньо відвідати ресторан або ж приготувати молюски в домашніх умовах. Але також для трапези важливо знати і іншу інформацію про устриці, про яку ми вам розповімо.

Є рекомендація вживати устриці лише в ті місяці, в назві яких є буква "Р", приблизно, як і з протягом, коли його потрібно боятися. Тобто включно з вересня по березень устриці можуть бути присутніми у вашому меню. Пояснюється це просто: в інші теплі місяці року у них настає період розмноження, що погано позначається на якості і смаку молюсків.

Як правильно вибирати устриці

Вибираючи устриці, зверніть увагу на те, щоб раковина була щільно закрита, а сам молюск був важким і при струшуванні не видавав дивних звуків. У ресторані вам повинні подати закриті охолоджені молюски або ж розкрити їх прямо при вас - це свідчить про свіжість устриць.

Як відкривати раковину

Щоб відкрити устрицю, в ідеалі вам буде потрібно спеціальне пристосування. Рекомендується для цього мати кольчужну рукавичку, щоб не пошкодити нігті об гостру раковину. Однак можна обійтися і без неї. А ось короткий ніж з широким лезом вам обов'язково стане в нагоді.

Лівою рукою в рукавичці візьміть устрицю плоскою стулкою вгору. Лезом ножа поверніть в місці кріплення стулок до клацання. А потім акуратно заведіть ніж всередину раковини і підріжте м'яз молюска, який з'єднує її стулки. Не повертаючи, відкрийте стулки молюска. Можливі осколки ракушки видаліть ножем, але не мийте устрицю.

Як їсти устриці

Далі можна їсти устрицю. Для цього виделкою підчепіть м'ясо молюска, полийте його лимонним соком або ж умочіть в соус на вибір.

Як їсти устриці: жувати чи ні? Знаючі гурмани рекомендують ковтати молюск цілими, не пережовуючи. Які на смак устриці? Цей щільний шматочок м'яса, приємно пахне морем і йодом, має яскраво виражений смак морепродукту. А щоб ще краще відчути смак молюска, його рекомендується подавати під біле вино або більш міцні напої. До речі, їсти устриці можна не тільки в сирому вигляді, але також по-різному їх готувати і робити різноманітні страви: запікати, відварювати, смажити, тушкувати, маринувати і т.д.

Залишити коментар

Ваш email не публікується.