Дійсно, Кацуо-но-татакі складається всього з одного інгредієнта, до якого додають лише приправи і соуси для смаку. Його готують по всій Японії, але найкраще - в одній з найменш відвідуваних префектур країни, де кухарі драматично підпалюють боніто над величезним полум'ям. Незалежно від сезону, Кацуо-но-татакі за своєю суттю представляє обсмажену скумбрію і є найпопулярнішим місцевим блюдом.

Техніка приготування

Скумбрія - дрібніший родич тунця, яку часто називають "смугастим тунцем". Вона зазвичай водиться глибоко в морі, але в Японії вона плаває неймовірно близько до берега префектури Коті. Безпосередня близькість дозволяє місцевим жителям їсти цю рибу в самому свіжому вигляді. Протягом багатьох років кухарі розробляли приголомшливу техніку приготування, щоб максимально посилити її смак.

"Вогняний" спосіб приготування татакі зараз використовується у всьому світі, але зародився він в Коті. Буквально "татакі" означає "вдарити", але в даному випадку - це швидкий спосіб випалу, що триває близько 90 секунд, при якому риба або м'ясо готуються на великому вогні. Полум'я частково обсмажує зовнішню частину риби - темну м'якоть, в той час як всередині зберігається сире і соковите сашимі. Кухарі розрізають його величезними ножами на товсті скибочки і подають разом із зеленою цибулею, імбиром і часником, заправляючи сіллю або соєвим соусом.

В наші дні японські ресторани застосовують техніку татакі до лосося і навіть до яловичини, але вперше її застосовували як раз до такої риби. А Кацуо-но-татакі стало настільки популярне в Коті, що люди вважають його символом всієї префектури і приїжджають здалеку, щоб спробувати його.

Походження страви

У кількох місцях на ринку Хіроме продають обпалену скумбрію, як і в закладах по всьому місту, але найпопулярніша точка - "Міо Джима".

"Татакі - це унікальне блюдо Коті, і я думаю, що ми такі популярні, тому що готуємо на очах у клієнтів, - розповідає кухар Савадов. - Їх це дуже вражає - близько 90% клієнтів роблять фотографії. На вечерю в звичайний будній день тут вічна черга, але у вихідні, коли відвідувачам доводиться тіснитися на ринку, більшість людей беруть відразу подвійні замовлення, тому що черга неймовірно велика".

Хоча походження Кацуо-но-татакі невідоме, деякі вважають, що воно зобов'язане Сакамото Рема - самураєві XIX століття, який був убитий урядовими силами в 1867 році. Деякі стверджують, що Рема бачив техніку татакі в префектурі Нагасакі на півдні Японії - в одній з перших областей, яка відкрилася для іноземців після закінчення періоду ізоляції з 1633 по 1853 роки, - і приніс її в Коті.
Правдива ця легенда чи ні, сумнівів в тому, що діяльність реми стала символом місцевості, немає ніяких: його обличчя з'являється на плакатах і товари по всьому місту, так само як і обсмажена риба.

Залишити коментар

Ваш email не публікується.